„Dragūnas“ reguliarųjį sezoną baigė be pralaimėjimų

Trečiadienį startavo paskutinysis reguliaraus Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lygos turas. Klaipėdos „Dragūnas“ ir „Varsa-Stronglasas“ Alytuje sužaidė jau nieko nebelėmusias rungtynes. Klaipėdiečiai alytiškius įveikė rezultatu 25:21 (13:11) ir reguliarųjį sezoną užbaigė nepraradę nė vieno taško.

Nuo pat rungtynių pradžios į priekį veržėsi dragūniečiai – 5:2, 8:5, 9:7. Pirmojo kėlinio pabaigoje alytiškiai buvo skirtumą sumažinę – 11:10, tačiau du taiklūs Luko Jurio metimai (iš jų vienas – 7 metrų baudinys jau išsekus kėlinio laikui) išvedė „Dragūną“ į priekį.

Antroje rungtynių pusėje „Varsa-Stronglasas“ vėl ėmė vytis – 14:13, 18:17. Tuomet žaidimas tarsi sulėtėjo, abi komandos ėmė strigti. Alytiškių nuotaiką sugadino vien antrame kėlinyje tris baudinius atrėmęs klaipėdietis vartininkas Benas Vaicekauskas, rungtynėse pelnęs ir vieną įvartį. 48-ąją rungtynių minutę įvyko lūžis ir „Dragūnas“ atsiplėšė 4 įvarčiais – 22:18. Toks santykis išliko iki finalinės sirenos – 25:21.

Alytaus „Varsa-Stronglasas“: Žygimantas Micevičius – 6 įvarčiai (2 iš 7 m), Remigijus Čepulis – 5, Rokas Lastauskas ir Dovydas Čepulis – po 3, Irmantas Asakavičius, Robertas Paužuolis, Linas Paliušis ir Lukas Feoktistovas – po 1.

Klaipėdos „Dragūnas“: Laurynas Simonavičius ir Lukas Juškėnas – po 6 įvarčius, Lukas Simėnas ir Lukas Jurys (1 iš 7 m) – po 3, Modestas Vaitekūnas – 2, Arvydas Bučius, Šarūnas Ugianskis, Mindaugas Meškauskas, Benas Vaicekauskas ir Benas Butkus – po 1.

Po rungtynių „Varsos-Stronglaso“ treneris Eugenijus Gimbutas sakė, kad komanda pavargo ir fiziškai, ir psichologiškai.

„Bendra išvada – turbūt pavargome fiziškai, o po to neįmesti metimai iš patogių progų pakirto ir psichologiškai. Neįmesti septynių metrų baudiniai, laisvi nuo šešių metrų linijos netikslūs metimai – tai lemiami faktoriai. Gynėmės gerai, ne tiek daug praleista įvarčių, bet tragiškas pataikymo procentas nulėmė šių rungtynių rezultatą. Atkrintamųjų varžybų pirmas etapas galbūt šiek tiek lengvesnis bus. Bet atkrintamosios ir yra tuo įdomios, kad visada gali būti staigmenų. Paskutinės dvejos rungtynės parodė, kuria linkme turime judėti, ką turime tobulinti. Tuos dalykus stengsimės pataisyti iki atkrintamųjų, kad jaustumėmės labiau užtikrintai“, – komentavo E. Gimbutas.

„Dragūno“ strategas Artūras Juškėnas pabrėžė, kad tai buvo rungtynės, kurios nebuvo principinės ir nė vienai komandai nieko nelėmė.

„Tiek mes, tiek Alytus žaidžiame visai kitokį rankinį. Niekas nesiveržė visa jėga, niekas galbūt nemetė visa jėga – taip, kaip reikėtų. Bet pavyko laimėti, tai malonu. Pirmą kartą mes laimėjome visas čempionato rungtynes. Žymiai geresnės sudėties komandai to padaryti nepavyko. Turime pagrįstų vilčių patekti į pusfinalį, sėkmingai jame susikauti ir žaisti finale. Toks mūsų tikslas. Žinoma, turime mes ir problemų, turime ir traumuotų žaidėjų, kuriuos reikia pagydyti. Manau, viską parodys ateitis“, – svarstė A. Juškėnas.

Šiuo metu jau aiškios atkrintamųjų poros:

Klaipėdos „Dragūnas“ – Panevėžio „Grifas“

Alytaus „Varsa-Stronglasas“ – Varėnos „Ūla“

Kauno „Granitas-Karys“ – Šiaulių „Dubysa-Gubernija“

Vilniaus „Šviesa“ – Vilniaus „Vilnius“ (4-5 vietos; dar gali pasikeisti vietomis, priklausys nuo rungtynių Varėnoje šį šeštadienį baigties).

Pirmas atkrintamųjų rungtynių susitikimas „Dragūno“ laukia namuose – balandžio 1 d. 14 val., atsakomosios rungtynės Panevėžyje – balandžio 5 d. 19 val.