Vilniuje – svarbi pergalė prieš principinius varžovus

Trečiadienį Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai sužaidė dar vienerias Lietuvos rankinio lygos rungtynes. Išvykoje sužaistos nelengvos rungtynės su Vilniaus VHC „Šviesa“.

Į šią dvikovą „Dragūno“ ekipa vyko kiek suvargusi – klaipėdiečių gretos šiuo metu gerokai praretintos traumų ir ligų, o kaip tik šiomis dienomis susirgo Mindaugas Meškauskas, nugarą pasitempė Modestas Vaitekūnas, tad praktiškai neliko pajėgių rungtyniauti dešiniojo krašto pozicijos žaidėjų.

„Šviesos“ ir „Dragūno“ susitikimai visuomet yra kupini įtampos, sunku nuspėti jų eigą ir baigtį, nes abi komandos mėgsta greitą žaidimą.

Taip pat ir šįkart po pirmojo kėlinio atsipalaiduoti negalėjo nė vienos ekipos žaidėjai, nes juos skyrė tik du įvarčiai. Tačiau antrame kėlinyje dragūniečiai atsiplėšė ir šventė pergalę rezultatu 21:16 (11:9).

dr2

„Šviesos“ ekipoje rezultatyviausias buvo Valdas Drabavičius, pelnęs 5 įvarčius (2 iš 7 m), 4 (1 iš 7 m) įmetė Karolis Antanavičius, po 2 – Artūras Švilpa, Tadas Rasakevičius ir Laurynas Pacevičius, 1 įmetė Jovydas Jurašius.

„Dragūno“ ekipoje lyderiavo po 6 įvarčius pelnę Šarūnas Ugianskis ir Lukas Simėnas, 3 pridėjo Laurynas Simonavičius, po 2 – Lukas Juškėnas, Lukas Jurys ir Benas Butkus.

„Šviesos“ žaidėjas Karolis Antanavičius sakė, kad komanda tikėjosi laimėti, nes klaipėdiečių gretos praretėjusios.

„Nepavyko to įgyvendinti. Turbūt tai sutrukdė gynyba, įmetėme vos 16 įvarčių. Tikriausiai nebuvome nusiteikę rungtynėms, galbūt nebuvome tinkamai pasiruošę, nekrito metimai. Pirmame kėlinyje dar jautėme žaidimą, o antrame atsipalaidavome“, – kalbėjo K. Antanavičius.

Dragūnietis Šarūnas Ugianskis sakė, kad vykdami į sostinę klaipėdiečiai turėjo vienintelį tikslą – laimėti.

„Uždaviniai buvo žaisti greitą žaidimą, greitai gintis. Praleidome tik 16 įvarčių. Jeigu būtume įmetę nuo 6 metrų, būtų buvę žymiai lengviau. Neišskirčiau vieno varžovo, kuris mums pridarė bėdų, visi „Šviesos“ žaidėjai kėlė problemas“, – po rungtynių komentavo Š. Ugianskis.

Gelbėjo gynyba

juskenas„Dragūno“ strategas Artūras Juškėnas minėjo, kad vykstant į rungtynes jautėsi įtampa – ir taip trūksta traumas besigydančių žaidėjų, o dabar netikėtai buvo prarasti du tos pačios pozicijos rankininkai.

„Nors buvo didelė įtampa, pirmame kėlinyje demonstravome solidų žaidimą. Gaila, bet tai nevirto didele persvara, nes vis kažko pritrūkdavo. Apmaudu, kad žaisdami tikrai gerai pirmoje rungtynių pusėje nesusikrovėme persvaros. O antrame kėlinyje mūsų jėgos ėmė sekti, žaidimas buvo blogesnis ir ne toks solidus. Bet kaip kartais būna, tai davė geresnį rezulatą, įmetėme daugiau įvarčių“, – rungtynes apžvelgė A. Juškėnas.

Pasak jo, galima pasidžiaugti sustiprėjusia „Dragūno“ gynyba. Per praėjusias rungtynes namuose su Panevėžio „Grifo-R. Sargūno sporto gimnazijos-KKSC“ komanda klaipėdiečiai į savo vartus leido įmesti 19 įvarčių. Šiandien dragūniečiai gynėsi dar geriau ir stipri „Šviesos“ ekipa sugebėjo pralaužti jų gynybą tik 16 kartų.

„Manau, kad šiandien laimėjome būtent dėl gynybos. Šiuo metu gera gynyba ir greitas puolimas yra mūsų stipriosios pusės, o silpnoji pusė – pozicinis žaidimas, nes trūksta žaidėjų“, – pabrėžė A. Juškėnas.

Šį savaitgalį, vasario 4-5 dienomis „Dragūnas“ namuose žais dvejas Baltijos rankinio lygos rungtynes su Minsko „SKA“ (Baltarusija) ir Zaporožės „ZTR“ (Ukraina) ekipomis.

„Bus tikras košmaras Guobų gatvėje. Jei pavyks iškovoti du taškus, mūsų žaidėjai bus didvyriai, nė kiek neperdedu“, – vaizdingai apie laukiančias rungtynes kalbėjo A. Juškėnas, žadėjęs, kad komanda kovos iš visų jėgų ir stengsis padovanoti savo sirgaliams gražų žaidimą ir, jeigu pavyks, pergalingas emocijas.

7 Varėnos „Ūla“ 11 2 0 9 276 : 340 -64 4
8 Panevėžio HC „Grifas-R.Sargūno sporto gimnazija-KKSC“ 12 1 0 11 256 : 354 -98 2
9 Utenos HC „Utena“ 10 0 0 10 196 : 363 -167 0