Klaipėdietės rankininkės namuose nusileido Vilniaus ekipai

Sekmadienį vykusiose trejose Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynėse vienerios buvo labiausiai intriguojančios, kuriose susigrūmė praėjusio sezono mažojo finalo dalyvės Klaipėdos „Dragūnas-Viesulas“ ir Vilniaus LEU „Šviesa-Eglė“ kolektyvai. Ypač revanšo siekė vilnietės, nes buvo paralaimėjusios „bronzinę“ kovą. Sostinės atstovėms pavyko „atsikeršyti“ rezultatu 37:32 (18:18) ir pelnyti trečiąją pergalę čempionate bei įsitvirtinti antroje pozicijoje. Klaipėdietės iš trečios vietos krito į ketvirtąją.

Klaipėdietės pradėjo  rungtynes ryžtingai nusiteikusios ir realiai siekė tai įrodyti pasiektais įvarčiais. Jau pirmomis sekundėmis jos tai galėjo padaryti realizavusios septynių metrų baudinį. Deja, uostamiesčio rankininkėms nepavyko, kaip ir dar keturis kartus, kai stojo akis į akį su varžovių vartininke. Būtent netaiklūs metimai nuo 7 m žymos pajūrio komandai kišo koją jų sėkmei (iš 8 metimų buvo taiklūs tik 3), kai galėjo galbūt pakreipti įvykius aikštelėje savo naudai.

Tuo tarpu varžovėms sekėsi ženkliai geriau (iš 7 metimų pataikė 6). Būtina pažymėti, kad antrame kėlinyje įsižaidė Auksė Sviderskienė, kuri pradžioje pelnė iš eilės penkis įvarčius, jos dėka vilnietėms pavyko pamažu atitrūkti 1-3 įvarčiais. A. Sviderskienė vien antroje rungtynių dalyje sukaupė savo sąskaitoje vienuolika taiklių metimų iš devyniolikos komandos pasiektų įvarčių. O iš viso ji pataikė 16 kartų. Tai kol kas šio sezono rekordas. Galiausiai LEU „Šviesa-Eglė“ nugalėjo penkių įvarčių skirtumu 37:32. Ši svarbi pergalė leido sostinės atstovėms dar tvirčiau atsistoti ant kojų turnyro lentelėje.

„Dragūnas-Viesulas“ komandoje taikliai rungtyniavo Roberta Ivanauskaitė (8 įv.), Aušra Stroputė ir Dovilė Mižutytė (po 6 įv.), Austėja Rimkutė ir Skirmantė Pociūtė (po 4 įv.), Fausta Abrutytė (3 įv.), Akvilė Tolvaišaitė (1 įv.).

LEU „Šviesa-Eglė“ komandoje rezultatyvumu išsiskyrė Auksė Sviderskienė, pataikiusi net 16 kartų, jai gerai talkino Aušra Šponė (7 įv.), Greta Sadauskaitė (6 įv.), Gabrielė Pereklytė (3 įv.), Asta Čižaitė ir Dalia Katiliavaitė (po 2 įv.), Greta Makovskytė (1 įv.).

vz9_1234

Po rungtynių Vilniaus ekipos treneris Klaidas Janeika sakė, kad komandos žaidimu yra labai patenkintas.

„Atvažiavome be kelių pagrindinių žaidėjų, kurios gydosi traumas ar serga. Labai didžiuojuosi komanda, nes parodė charakterį, kai to reikėjo, merginos atidavė visas jėgas, tuo labai džiaugiuosi. Gerai, kad merginos atliko rezultatyvius perdavimus, buvo susižaista, pataikyti šimtaprocentiniai metimai. Žinoma, galėjome geriau dirbti gynyboje, bet merginos buvo pavargusios, o atsarginių žaidėjų suolelis buvo trumpas. Vakar buvo sunki pergalė Šiauliuose, o šiandien žaidėme Klaipėdoje, komanda jau buvo pavargusi, bet atidavė paskutines jėgas. Dvi pergalės – savaitgalį „užskaitome“, – kalbėjo K. Janeika.

Visai kitokios nuotaikos buvo klaipėdiečių trenerė Auksuolė Stropienė.

„Rezultatas – žiaurus. Mums tereikėjo pataikyti į vartus, sumesti septynių metrų baudinius, įmesti nuo šešių metrų žymos. Jei nepataikome, kaip galime laimėti? Buvo labai prasta gynyba. Esame pasimetusios, pasiklydusios“, – nedaugžodžiavo A Stropienė.

Artimiausios čempionato rungtynės ateinantį antradienį Vilniuje, kur vietos  „ALANDEKO-VICHY“ ekipa susitiks su Klaipėdos „Dragūno-Viesulo“ kolektyvu. Jomis bus užbaigtas trečiasis varžybų turas.

Turnyro lentelė

Nr. Komanda Rung. Laim. Lyg. Pral. Įvarčiai Taškai
1. Kauno raj. HC „Garliava SM-CASCADA“ 3 3 0 0 116:74 6
2. Vilniaus LEU „Šviesa-Eglė“ 3 3 0 0 102:84 6
3. Kauno „ACME-Žalgiris“ 3 2 0 1 115:76 4
4. Klaipėdos „Dragūnas-Viesulas“ 2 1 0 1 66:56 2
5. Vilniaus „ALANDEKO-VICHY“ 2 1 0 1 70:64 2
6. Alytaus „SRC-Margiris“ 3 1 0 2 76:113 2
7. Šiaulių „ŠSG-SM Dubysa“ 3 0 0 3 81:110 0
8. Utenos DSC 3 0 0 3 69:118 0

Palikite atsiliepimą