Turnyro R. Baltušiui atminti nugalėtojai – Kauno rankininkai

Sekmadienį Klaipėdoje baigėsi tris dienas trukęs tarptautinis rankinio turnyras pulkininkui leitenantui Rimantui Baltušiui atminti. Tai buvo jau šešioliktasis turnyras. Po ilgos pertraukos jo nugalėtoja tapo Kauno "Granito-Gajos-Kario" ekipa.

Turnyre dalyvavo keturios komandos: Klaipėdos „Dragūnas“, Kauno „Granitas-Gaja-Karys“, Dobelės „Tenax“ (Latvija) ir Insbruko „Medalp Handball Tirol“ (Austrija). Pastarosios komandos žaidžiantis treneris – lietuvis Mindaugas Andriuška, o jos sudėtyje šį sezoną debiutuoja ir buvęs dragūnietis vartininkas Aistis Pažemeckas.

DSC_1007

Pirmąją turnyro dieną susitiko Kauno ir Dobelės ekipos. Rungtynėse nuo pat pradžių į priekį veržėsi lietuviai, Latvijos komanda rezultatyviau žaidė antrajame kėlinyje, bet pasivyti ir aplenkti "Granito-Gajos-Kario" rankininkų nepavyko. Rungtynės baigėsi rezultatu 34:27 (17:12) kauniečių naudai.

"Granito-Gajos-Kario" įvarčių sąskaitą net 12 įvarčių papildė Modestas Štarolis, 6 įmetė Deivydas Virbauskas. "Tenax" gretose rezultatyviausias buvo Janis Pavlovics, pelnęs 10 įvarčių, Ansis Bilkstis įmetė 7.

DSC_0775

Šeštadienį vyko trejos rungtynės. Iš pat ryto aikštelėje susitiko turnyro šeimininkai "Dragūno" rankininkai ir svečiai iš Austrijos. Pirmajame kėlinyje komandos buvo apylygės, dviem įvarčiais priekyje buvo Insbruko ekipa – 14:16. Antrajame kėlinyje austrai pranašumą dar padidino ir šventė pergalę rezultatu 25:30 (14:16).

"Dragūno" gretose rezultatyviausias buvo Gintaras Cibulskis,  pelnęs 6 įvarčius, Igor Kopyshynskyi pridėjo 4. "Medalp Handball Tirol" naudai Mindaugas Andriuška pelnė 6, Philipp Igbinda, Armin Hochleitner – po 5 įvarčius.

DSC_0957

Antrosiose šeštadienio rungtynėse susitiko "Medalp Handball Tirol" ir "Tenax"Po, regis, lygiaverčių varžovų rungtynių, kai kova vyko įvartis į įvartį, pranašumą įrodė ekipa iš Latvijos, įveikusi Austrijos rankininkus rezultatu 35:37 (18:20).
Austrų komandoje rezultatyvumu vėl pasižymėjo Armin Hochleitner (13 įvarčių), Daniel Sprenger pelnė 7 įvarčius. "Tenax" gretose lyderiavo Ansis Bilkstis (10 įvarčių), Janis Pavlovics, Renars Hovratovics (po 7 įvarčius).

DSC_0602

Paskutinysis šeštadienio susitikimas – principinių varžovų akistata: "Granitas-Gaja-Karys" – "Dragūnas". Pirmasis kėlinys pergalę žadėjo klaipėdiečiams (15:25), tačiau antroje žaidimo pusėje granitiečiai susitelkė ir gerokai patąsė nervus turnyro šeimininkams. Antrojo kėlinio pabaigoje "Granito" rankininkai sugebėjo deficitą sumažinti iki minimalaus, tačiau išlyginti rezultatui ar persverti jį savo naudai nebeužteko laiko, tad pasibaigus rungtynių laikui pergalę rezultatu 38:39 (15:25) šventė dragūniečiai.

"Granitui" 10 įvarčių pelnė Mindaugas Urbonas – 10, Modestas Štarolis pridėjo 7. "Dragūnui" net 15 įvarčių uždirbo Igor Kopyshynskyi, Lukas Juškėnas įmetė 7.

DSC_0758

Po dviejų dienų susitikimų po pergalę buvo pasidalinusios visos komandos, tad sekmadienį laukė lemiamos rungtynės.

Pirmieji susitiko "Granito-Gajos-Kario" ir "Medalp Handball Tirol" rankininkai. Mindaugo Andriuškos vedami austrai pirmąjį kėlinį pralaimėjo minimalia persvara – 14:13. Antrojo kėlinio pradžioje jiems pavyko išsiveržti į priekį (17:15, 19:16). Tačiau netrukus Kauno rankininkai įgavo pagreitį, per dešimt minučių pelnė septynis įvarčius ir jau pirmavo 23:21.

Iki rungtynių pabaigos likus mažiau nei dešimčiai minučių traumą patyrė "Medalp Handball Tirol" žaidėjas Daniel Sprenger, kuriam prireikė ir rimtesnės medikų pagalbos. Grumtynių metu rankininkui buvo sužalota galva, žaizda buvo susiūta ligoninėje. Galbūt dėl šio incidento, kai iš rikiuotės išėjo vienas žaidėjų, kiek išsiderino visas austrų žaidimas. Nors buvo matyti jų pastangos prisivyti granitiečius, pastarieji nenusileido ir rungtynės baigėsi rezultatu 30:26 (14:13).

"Granitui" 9 įvarčius pelnė Modestas Štarolis, 8 – Paulius Šarkauskas. "Medalp Handball Tirol" gretose išsiskyrė Armin Hochleitner, įmetęs 10 įvarčių.

DSC_0873

Paskutiniųjų rungtynių metu sprendėsi, kas taps turnyro nugalėtojais. Lemtingose rungtynėse susitiko "Tenax" ir "Dragūnas".

Jau ne pirmą kartą tarpusavyje žaidžiančios komandos varžybas pradėjo vienodu tempu. Tačiau pirmojo kėlinio rezultatas parodė, kad gerokai atjaunėjusią Klaipėdos komandą turnyras jau išvargino – latviai pirmavo 6 įvarčiais (22:16). Antrojo kėlinio pradžioje skirtumas dar išaugo – 26:17, 28:18. Kėliniui įpusėjus dragūniečiai "Tenax" rankininkų persvarą kiek sumažino – 35:29. Vis dėlto latviai neleido klaipėdiečiams jų prisivyti ir laikė 7-8 įvarčių atstumą. Pasibaigus varžybų laikui komandas skyrė 7 įvarčiai – 42:35 (22:16).

Latvijos ekipai 12 įvarčių uždirbo Janis Pavlovics 12, Janis Zvejnieks pridėjo 8. "Dragūne" rezultatyviausias vėl buvo Gintaras Cibulskis (8 įvarčiai) bei Igor Kopyshynskyi (7 įvarčiai).

„Tenax“ 42:35 27:34 37:35

Kai "Dragūnas" pralaimėjo latvių ekipai, tapo aišku, kad turnyro nugalėtojų taurė atitenka Kauno "Granitui-Gajai-Kariui". Ši komanda turnyrą jau yra laimėjusi, tačiau paskutinį kartą tai buvo jau seniai, tad granitiečiams buvo malonu vėl tuo pasidžiaugti. Antroji vieta atiteko Dobelės "Tenax", trečioji – Insbruko "Medalp Handball Tirol".