Susitikime su Minsko ekipa sėkmė lydėjo klaipėdiečius

Baltijos rankinio lygos (BHL) A grupės rungtynėse šeštadienį Lietuvos čempionė Klaipėdos „Dragūno“ komanda namuose rezultatu 35:31 (20:20) nugalėjo Minsko „SKA“ (Baltarusija) ekipą.

Rungtynės dragūniečiams nebuvo lengvos. Iki šiandien pralaimėjimo nepatyrusi Minsko komanda į Klaipėdą atvyko nepilnos sudėties – atsivežė tik 10 žaidėjų, tačiau šie aikštelės šeimininkams neleido atsipalaiduoti nė minutei.

Pirmajame kėlinyje komandos žaidė vienodu pajėgumu – vienai išsiveržus į priekį 1-3 įvarčiais, kita akimirksniu skirtumą sumažindavo: 3:3, 10:10, 12:12, 19:19. Tad ir pirmasis kėlinys baigėsi lygiosiomis – 20:20.

DSC_0786

Antrajame kėlinyje žiūrovams salėje buvo daug progų džiaugtis – dragūniečiai sėkmingai realizavo susikurtas progas, atliko greitas atakas ir kontratakas, sėkmingai gynėsi. Antrojo kėlinio viduryje klaipėdiečiams per dvi minutes pelnius tris įvarčius, skirtumas išaugo iki 3 įvarčių – 26:23. Tokį atstumą nuo varžovų „Dragūno“ rankininkai stengėsi išlaikyti: 27:24, 28:25, 29:26. Pirmą kartą pasiekti 4 įvarčių skirtumą pavyko tik 51-ąją rungtynių minutę – 30:26. Netrukus klaipėdiečiai skirtumą dar padidino – 32:27, tačiau sulaukė svečių iš Baltarusijos atsako ir vėl pirmavo 4 įvarčiais – 33:29. Rungtynės baigėsi rezultatu 35:31.

43-iąją rungtynių minutę sirgalių ir komandos nuotaiką aptemdė puikią formą demonstruojančiam vartininkui Aisčiui Pažemeckui parodyta raudona kortelė. Dragūnietis nesuvaldė emocijų ir aikštelę buvo priverstas palikti rungtynėms nesibaigus.

Klaipėdos komandoje rezultatyviausiai žaidė Igoris Kopišinskis, pelnęs 12 įvarčių (1 iš 7 m), 10 įmetė Mindaugas Dumčius, 4 – Remigijus Vaičikauskas, 3 – Benas Butkus, po 2 pelnė Gražvydas Juška ir Lukas Juškėnas, po 1 įmetė Arvydas Bučius ir Lukas Simėnas.

„SKA“ gretose išsiskyrė 13 įvarčių į varžovų vartus įmetęs Vadim Gayduchenko, 7 įmetė Aliaksandr Bachko, 5 (2 iš 7 m) pelnė Aliaksandr Padshyvalau, 3 – Maksim Sonchyk, 2 – Mikalai Aliokhin, 1 – Eduard Strelets.

DSC_0743

Po rungtynių dragūnietis Gražvydas Juška sakė, kad komanda sieks ir antrosios pergalės prieš Minsko ekipą.

„Visų pirma, pirmajame kėlinyje turėjome geriau gintis. Antrajame kėlinyje gynybą jau buvome geriau sustygavę, daug šiandien padėjo geras vartininkų žaidimas. Taip pat, žinoma, labai padėjo mūsų „arkliukas“ – greitas puolimas, jo dėka susikrovėme įvarčių persvarą ir laimėjome. Manau, kad neatsipalaiduosime ir sieksime dar vienos pergalės. Kad ir koks rezultatas bebūtų, kovosime iš paskutiniųjų, kad laimėtume. Tikiuosi, kad bus toks pat rezultatas, o gal ir geresnis“, – mintimis dalinosi G. Juška.

„Dragūno“ vyr. treneris Artūras Juškėnas, komentuodamas susitikimo rezultatą, teigė, kad tai, iškovota pergalė yra labai gerai, tačiau žaidėjams vertėtų prisiminti, kad Minsko ekipa į Klaipėdą atvyko be dar 10 savo žaidėjų.

„Patenkintas varžybomis retai kada būnu, o po pirmojo kėlinio, kai praleidome 20 įvarčių, sakyti, kad esu patenkintas, neapsiverčia liežuvis. Kita vertus, gerai, kad pasiekėme pergalę, tai vyrams įkvėps pasitikėjimo, tačiau nepamirškime, kad žaidėme su komanda, kuri atvažiavo be dešimties savo žaidėjų. Vienintelis mano noras būtų, kad žaidimas būtų geresnis. Labai noriu, kad jaunimas padarytų išvadas. Tai, kad atvažiavo nepilna komanda, nereiškė, kad mes turėjome ją „sausai“ nugalėti, jokiu būdu. Tai – profesionali komanda, turinti tokį biudžetą, apie kokį mes tik svajojame. Tačiau įrodėme, kad galime su ja žaisti, laimėti. Rytoj mėginsime vėl tą patį padaryti“, – kalbėjo A. Juškėnas.

DSC_0832

„Eilinį kartą emocijų nesuvaldė Aistis Pažemeckas, kuris bus stipriai nubaustas, bet tai jau tampa tradicija ir aš nebekreipiu į tai dėmesio. Galbūt jei būtume šiandien pralaimėję, komanda būtų jį pasmerkusi už nesusivaldymą. Yra daug tokių nesklandumų. Komandą pagirti galėčiau už puolimą ir gynybą antrajame kėlinyje“, – sakė „Dragūno“ vyr. treneris.

Po šios pergalės septynis taškus po penkerių rungtynių turintis „Dragūnas“ tapo BHL A grupės lyderiu, „SKA“, patyrusi pirmajį pralaimėjimą, su 6 taškais smuktelėjo į antrąją poziciją.

Abi komandos aikštelėje dar sykį susitiks jau rytoj, gruodžio 13 d. 14 val. rankinio salėje Taikos pr. 61A.

Daugiau rungtynių nuotraukų rasite albume ČIA.

Palikite atsiliepimą