Alytuje – favoritų trileris iki paskutinio teisėjų švilpuko

Trečiadienį Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lygoje startavo devintasis turas. Alytuje „Almeida-Stronglasas“ po įtemptos kovos nusileido čempiono titulą ginančiam Klaipėdos „Dragūnui“.

11058616_937361369652468_9070645074330723830_oNerezultatyvią rungtynių pradžią Alytuje lėmė pagirtinas abiejų ekipų vartininkų žaidimas, o išskirtinai gerai šeimininkų vartus saugojo Rytis Cipkus.

Nors pirmojo kėlinio viduryje dzūkai įgijo gana saugią penkių įvarčių persvarą, tačiau klaipėdiečiai sugebėjo pasivyti varžovus ir pasibaigus pirmam kėliniui rezultatas buvo 13:11 „Almeidos-Stronglaso“ naudai.

Antrajame kėlinyje vyko apylygė kova. Rezultatas nuolat buvo lygus arba ekipas skirdavo minimalus vieno įvarčio skirtumas.

Nors rungtynių pabaigoje „Dragūnas“ išsiveržė į priekį, tačiau iki finalinio rungtynių teisėjo švilpuko likus trims minutėms klaipėdiečius ištiko nesėkmės. Trečią kartą dviem minutėms iš aikštės buvo pašalintas „Dragūno“ žaidėjas Kęstutis Kremeris, kartu gavęs raudoną kortelę. Iškart po to sekusioje atakoje dar viena raudona kortelė buvo parodyta dragūniečiui Remigijui Vaičikauskui. Po to klaipėdiečiams teko tęsti rungtynes su keturiais aikštės žaidėjais.

12322851_937361142985824_731429093228861666_oPaskutinės atakos metu alytiškiai turėjo progą išlyginti rezultatą ir šiose rungtynėse iškovoti bent vieną tašką. Tačiau gerai sužaidęs „Dragūno“ vartininkas Aistis Pažemeckas atėmė tokią galimybę iš alytiškių. Rungtynes klaipėdiečiai laimėjo rezultatu 22:21 (11:13).

Rezultatyviausiai alytiškių gretose žaidė Žygimantas Micevičius, pelnęs 8 įvarčius. 5 pridėjo Aurelijus Sabonis. Rungtynių nugalėtojams net 10 įvarčių pelnė Mindaugas Dumčius.

„Dvejopi jausmai“

Po rungtynių „Dragūno“ vyr. treneris Artūras Juškėnas sakė, kad į Klaipėdą komanda grįžta geros nuotaikos.

„Žinoma, ji galėjo būti dar geresnė. Beveik visas rungtynes vijomės varžovus, tik pabaigoje turėjome trijų įvarčių persvarą. Privalėjome pabaigti rungtynes ramiai, bet nepavyko to padaryti. Rungtynių pabaiga turėjo būti graži, bet nutiko taip, kad vos išgelbėjome pergalę. Alytiškių gretose žaidžiantis buvęs mūsiškis Tadas Stankevičius neįmetė, kai buvo laisvas, ir dėl to mums pavyko pasiekti pergalę. Taigi dvejopi jausmai. Nemažas vartininko Aisčio Pažemecko indėlis į pergalę. Be tų metimų, kuriuos jis ir turėjo atmušti, keli buvo atmušti tikrai fantastiškai“, – kalbėjo A. Juškėnas.

Tačiau kaip visuomet, Klaipėdos ekipos strategas auklėtiniams turėjo ir pastabų – dėl padarytų klaidų ir pražangų aikštelėje vienu metu buvo likę tik 4 žaidėjai.

„Tai jau tampa tradicija. Rungtynėse su „Šviesa“ žaidė trise, dabar – keturiese. Visiškai nepateisinama ir nesuprantama, kodėl tai vyksta. Juolab kad prieš tai paimtoje minutės pertraukėlėje akcentavome, kad geriau praleisti įvartį, bet negauti 2 minučių pašalinimo. Tačiau iškart po to trečią kartą dviem minutėm pašalintas Kęstutis Kremeris, o po to nepraėjus dar minutei, Remigijus Vaičikauskas gavo raudoną kortelę. Jei tai būtų jauni žaidėjai, būtų galima tai „nurašyti“ jauduliui, jaunam amžiui ar dar kam nors, dabar to negalima padaryti“, – komentavo A. Juškėnas.

Šiandien Alytuje prie Klaipėdos komandos prisidėjo buvęs dragūnietis Gražvydas Juška.

„Šiandien žaidė Gražvydas Juška ir jo priregistravimas mums pasiteisino – jis įmetė du įvarčius, praktiškai nė karto nesuklydo ir vienas jo „firminiu“ stiliumi perimtas varžovų metimų buvo mums didžiulis persilaužimas. Kaip minėjau anksčiau, mums trūksta kairiarankių, į peržiūrą net buvo atvykęs vienas Rusijos rankininkas. Pasikviesti Gražvydą pasiūlė komandos gydytojas, jo pasiūlymu pasinaudojome ir jis pasiteisino. Tai tik įrodo, kad ne tik treneris ar žaidėjai siekia pergalės, tai daro visa komanda“, – džiaugėsi treneris.

Daugiau akimirkų iš rungtynių rasite ČIA.